Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Права пацієнтів
Які обстеження ранньої діагностики раку можна зробити безоплатно?
Лекція директорки департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ Альони Горошко "Пакет медичних гарантій. Інструкція для пацієнта від Національної служби здоров'я України".

Програма медичних гарантій від Національної служби здоров'я України (НСЗУ) – це перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

Рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань залишилася пріоритетним напрямком і у Програмі медичних гарантій на 2021 рік. А саме:

  • мамографія;

  • колоноскопія;

  • бронхоскопія;

  • цистоскопія;

  • гістероскопія;

  • езофагогастродуоденоскопія (гастроскопія).

До пакета послуг з проведення цих досліджень, які пацієнт отримує безоплатно, включено:

  • проведення власне дослідження з забезпеченням анестезії за потреби;

  • гістологічне дослідження взятого у пацієнта під час обстеження матеріалу за потреби;

  • аналіз та опис результатів дослідження.

Щоб пройти обстеження з ранньої діагностики онкозахворювань безоплатно, потрібно мати електронне направлення сімейного або лікуючого лікаря.

Обстеження можна пройти у понад 750 медзакладах, які мають контракт з НСЗУ. 52 з них – приватні.

Подивитись, де розташовані ці лікарні і які саме з шести інструментальних обстежень роблять, можна на дашборді НСЗУ https://bit.ly/3or0Qqq. Для цього у фільтрі "Напрям" потрібно обрати "Пріоритетні амбулаторні послуги". Також необхідну інформацію підкажуть у контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.
Як написати скаргу до НСЗУ?
Держава гарантує пацієнтам надання необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, які передбачені Програмою медичних гарантій, безоплатно https://bit.ly/3tkcPrk


Програма медичних гарантій визначає чіткий перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, оплата яких гарантується за рахунок коштів Державного бюджету України. Це означає, що пацієнт має право отримувати їх безоплатно у лікарнях, які працюють за договором з НСЗУ.


Якщо у закладі, який має договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ), вам безпідставно відмовили в наданні послуги чи вимагали гроші, ви можете подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ https://bit.ly/3feGL0E.


Як правильно оформити скаргу:

1. Зазначте власне прізвище, ім'я та по батькові, дату народження (в форматі день, місяць, рік народження), і зазначте дату події, яка сталась.

2. Правильно вкажіть назву лікарні. Цю інформацію можна отримати в реєстратурі закладу, на сайті місцевого департаменту охорони здоров'я або ж на дашборді НСЗУ https://bit.ly/2Y2wFdG.

Там також можна подивитися, які безоплатні послуги надає ваша лікарня за угодою з НСЗУ.

Детальніше про пакети послуг в рамках Програми медичних гарантій https://bit.ly/2RuKocx

3. Напишіть посаду, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка відмовилася надати вам допомогу та вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали.

4. Детально опишіть ситуацію: в наданні якої саме послуги вам відмовили, або за яку вимагали гроші. За можливістю зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали.

5. Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв'язатися: номер телефону, електронну адресу.

6. Якщо залишилися питання стосовно оформлення звернення зі скаргою, подзвоніть у контакт-центр НСЗУ за безоплатним номером 16-77.


Зазначимо, що комунальні та державні заклади охорони здоров'я мають право надавати пацієнтам платні медичні послуги, які не входять до Програми медичних гарантій. Згідно з переліком і тарифами, визначеними їх власником або уповноваженим органом, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №1138 https://bit.ly/3e9A6oA.


Оплата здійснюється у вигляді офіційних платежів за надання платних послуг.
Інші корисні матеріали
Розділ "Корисні матеріали" активно наповнюється. Якщо хочете слідкувати за оновленнями підпишіться на розсилку.
Close