Клінічні дослідження (КД)

Попри безліч переваг клінічних досліджень з раку, українці досі мають багато страхів та стереотипів повʼязаних з ними. Спробуємо зруйнувати кілька міфів, розказавши більш детально КД.
Участь в КД – це можливість отримати сучасне лікування інноваційними препаратами абсолютно безоплатно.

Вигідно

Клінічні дослідження (скорочено — КД) вигідні всім. Для науки — це можливість отримати інноваційні ліки, адже саме завдяки КД ми знаємо, що препарати безпечні та ефективні. Для пацієнта участь в клінічних дослідженнях з раку відкриває доступ до лікування інноваційними препаратами абсолютно безплатно.

Для держави ж клінічні дослідження — це показник розвиненості. Чим більше випробувань проводиться в країні, тим вищий рівень її розвитку. Так, за даними МОЗ, у США сьогодні здійснюється 14 тисяч клінічних випробувань, близько 1200 – у Польщі, в той час, як в Україні — всього 496 (дані станом на 2021 рік). Цікаво, що найпопулярніші дослідження в Україні — це клінічні дослідження з раку.

Тільки за згодою

Клінічні дослідження проводять виключно за згодою пацієнта. Ніхто не змусить вас брати в них участь проти вашої волі. Також проводити клінічні дослідження з раку можна виключно у лікувальних закладах, які мають відповідну клінічну базу та кваліфікований медичний персонал. Кожен пацієнт, який проходить лікування в рамках міжнародних програм застрахований в провідній страховій компанії. Кожне дослідження погоджується в Державному експертному центрі при МОЗ.

Безпечно

Безпеку для пацієнта, який бере участь в КД, гарантує протокол клінічного випробування. Це своєрідний план вашого лікування. Він містить детальну інформацію про умови майбутнього випробовування.

Тут будуть вказані:
▪️ результати
▪️ інформація про те, за якими критеріями проводиться відбір пацієнта для клінічного дослідження з лікування онкологічного захворювання;
▪️ інформація про препарати, які буде отримувати пацієнт;
▪️ частота і різновид обстежень;
▪️ час, який лікарі будуть супроводжувати пацієнта після припинення лікування та по завершенню приймання препарату.

Іноваційно

Клінічні випробовування з раку — це унікальний шанс для пацієнта отримати доступ до найновішої передової терапії. Тому перед початком лікування запитайте у свого онколога, чи знає він/вона про наявні клінічні дослідження з раку саме по вашому діагнозу.
Ви також можете промоніторити їх самостійно. Найкраще це зробити ще до початку лікування. Кожне клінічне дослідження з раку має свої суворі критерії, тому не зупиняйтеся в пошуку саме того, яке вам підійде.

Клінічні дослідження (КД)

Якщо розібратися самостійно важко, можна звернутися у групу Inspiration Family. Все про рак – там ви знайдете людей, які мають досвід лікування за допомогою КД, та отримати їх відгуки.

Детальніше про клінічні дослідження з раку читайте на сайті МОЗ України.