Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд

Рівний консультант

Коли людина дізнається, що у неї рак – вона шокована, розгублена, налякана. Вона не знає, як лікуватися – й чи вилікується загалом. Де взяти гроші на ліки та скільки їх буде потрібно. Як сказати про це близьким і як повірити, що це відбувається саме з тобою. Коли людина дізнається, що у неї рак – їй потрібна допомога.
Рівний консультант – це проєкт, завдяки якому люди, в яких діагностували онкозахворювання, можуть отримати інформаційну та емоційну підтримку від тих, хто уже має досвід життя з раком.


Хто такий Рівний консультант – це людина, що пройшла шлях лікування та адаптувалась до свого стану. Він не лікар і не психолог, однак сертифікований спеціаліст, який пройшов низку тренінгів з психологічної підтримки. Тож розуміє, як спілкуватися з людиною, що знаходиться в кризі, і зони своєї компетенції.
Рівний консультант може
допомогти зрозуміти, куди й до кого "бігти" зі своїм щойно отриманим діагнозом. Тобто, він дасть усю первинну інформацію і допоможе пацієнтові на етапі діагностування;
розповісти про варіанти лікувальних програм (безплатні ліки, клінічні дослідження тощо) та про громадські організації, де можна отримати допомогу;
просто підтримати емоційно – бо ж ніхто не зрозуміє стан онкопацієнта краще, ніж людина, що була на його місці;
дати практичні поради не лише стосовно лікування, а й щодо адаптації у щоденному житті.
Як це працює
Проєкт волонтерський – тобто, якщо ви захочете стати рівним консультантом, ми організуємо та оплатимо ваше навчання. А далі ви можете вирішити, скільки часу присвятити роботі. Зараз консультанти працюють із невеликими групами онлайн та офлайн. Однак наша мета – зробити так, щоб у кожному онкоцентрі країни був окремий кабінет рівного консультанта. Куди людина зможе звернутися відразу, як тільки почує про діагноз.
Чому це так важливо
1
В Україні понад мільйон онкопацієнтів – і щорічно діагностують 140 тисяч нових випадків.
2
Однак посада штатного онкопсихолога є лише у п'яти найбільших державних онкоцентрах. Навіть якщо додати групи підтримки й приватні заклади, у найкращому випадку на 5000 пацієнтів – усього один спеціаліст, що надає психологічну підтримку.
3
При цьому люди, що вперше стикаються з раком, дуже дезорієнтовані морально. Часто вони приймають емоційні рішення про нетрадиційне лікування, відтягують діагностику, не читають лікувальні протоколи та й просто ховаються у мушлю зі своєю проблемою.
4
Дуже важливо, щоб перший варіант лікування, про який почує онкопацієнт, базувався на доказовій медицині. Важливо, щоби він знав – є хтось, хто пояснить, підтримає, зрозуміє. Саме тут допоможе рівний консультант.
Проєкт розпочнеться в лютому 2022 року, тож якщо ви бажаєте стати рівним консультантом в онкології, заповніть форму реєстрації і ми зв'яжемось з вами ближче до запуску.
Інші проєкти