Алгоритм дій при постановці діагнозу

Що робити, якщо вам або близькій людині поставити онкологічний діагноз? Ділимось покроковою інструкцією.
01

01 Знати свої права на безоплатне лікування і не боятись їх відстоювати.

Консультації лікарів, діагностика, інструментальні дослідження, медичний супровід, проведення операцій тощо у медзакладах, які мають договір з НСЗУ, є безоплатними для пацієнтів. Для цього потрібно мати електронне направлення від сімейного лікаря або онколога.

❗️ Якщо у медзакладі, який має договір з НСЗУ, вимагають кошти за обстеження, аналізи, операцію чи ліки, які є в наявності в онкоцентрі пацієнт може подати скаргу до головного лікаря (медичного директора), до департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні або до власника медзакладу – відповідного органу місцевої влади (зазвичай у назві лікарні зазначено, хто є її власником).

❗️ Якщо не вдається вирішити проблему на місцевому рівні, подайте скаргу в НСЗУ.

02

02 Підтвердити діагноз

🔻 Для кожного виду раку є свої специфічні дослідження:

▪️ КТ, МРТ, УЗД, гастроскопія, колоноскопія, мамографія, цистоскопія, і т.д.За контраст чи знеболення, які можуть бути необхідні в тому чи іншому дослідженні, пацієнт не має платити власні кошти, якщо проходить обстеження за електронним направленням у закладі, який має договір з НСЗУ.

▪️ Лабораторні дослідження, такі як гістологія та імуногістохімія, аналізи на мутації генів, які спричинили захворювання і відповідно до цих аналізів призначається протокол лікування. Дуже важливо, щоб був правильно встановлений діагноз.

❗️ Пам’ятайте, що діагноз підтверджується тільки лабораторно – гістологічно. Видів раку близько 200 та кожен з них має різні підтипи та лікується за різними протоколами.

03

03 Потрапити на прийом до онколога

  • ▪️ Взяти у сімейного лікаря електронне направлення.
  • ▪️ З направленням, паспортом, результатами обстежень звернутись в реєстратуру онкоцентру.
  • ▪️ Завести амбулаторну картку.
  • ▪️ Отримати консультацію онколога, який зробить призначення.
  • ▪️ Почати лікування.

✔️ Ви можете проходити лікування у будь-якому медичному закладі, який має договір із НСЗУ, не прив’язуючись до місця прописки.
Список державних онкоцентрів ви можете переглянути на нашому сайті.

04

04 Дізнатись про безплатні ліки

▪️ Завантажте на телефон додаток Ліки контроль https://likicontrol.com.ua, щоб дізнатися чи входять призначені препарати до Національного переліку безоплатних лікарських засобів.

▪️ За допомогою Telegram чат-бота https://t.me/medpro_ukraine_bot можна знайти інформацію про те, які ліки, медвироби та в якій кількості закуповуються ДП Медзакупівлі України. А також статус закупівельних процедур, запланований графік поставок в Україну та фактичні дати поставок у регіони, залишки по кожному препарату тощо.

✔️ Додаткову інформацію можна отримати на сайтах:
– МОЗ https://moz.gov.ua/zakupivli-likiv
– Департаментів охорони здоров’я в вашому регіоні https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja
– Чи інформаційних стендах безпосередньо в лікарнях

05

05 Отримати другу думку

Ви можете проконсультуватись із ще одним лікарем, який спеціалізується на вашому виді раку. Це нормальна практика послухати ще одного спеціаліста. Якщо дві думки розходяться варто отримати третю.

06

06 Дізнатись більше про медичну евакуацію

Якщо призначений препарат не входить в Національний перелік або держава не може забезпечити пацієнту лікування в Україні пацієнт може подати свої документи на медичну евакуацію, попередньо взявши у свого онколога виписку № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», в якій вказане необхідне лікування.
✍️ Щоб дізнатись більше про медичну евакуацію напишіть нам на сторінку.

07

07 Знайти однодумців

Приєднуйтесь до нашої групи інформаційної та емоційної підтримки Група Inspiration family. Все про рак, де ви зможете дізнатись про досвід інших пацієнтів та поділитись своїм.

08

08 Подати документи на оформлення інвалідності

  • ▪️ Виписуючись зі стаціонару, просіть у лікаря в епікризі відзначити «рекомендовано огляд МСЕК».
  • ▪️ З випискою та її копією зверніться до лікуючого лікаря, або до сімейного лікаря.
  • ▪️ Лікар дасть вам направлення на МСЕК (медично-соціальну експертизу).
  • ▪️ Далі вам необхідно пройти всіх лікарів, зазначених у направленні.
  • ▪️ Кожен лікар робитиме запис у формі № 088/о й аналогічний запис у вашій медичній картці.
  • ▪️ Після огляду всіх лікарів, вам необхідно знову звернутися до лікуючого (сімейного) лікаря, який направить вас на МСЕК.

❗️ Вимагають гроші за проходження МСЕК? Повідомляйте у контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19

🔻 Критерії для встановлення інвалідності:
  • ▪️ Питання встановлення інвалідності регламентується постановою МКУ №10 від 21.01.2015 р. Вона містить чіткий перелік станів, за яких інвалідності встановлюється довічно.
  • ▪️ Рішення про встановлення тієї чи іншої групи інвалідності ухвалюється на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.
  • ▪️ Ознайомитись з адресою та контактними номерами телефонів МСЕК в Україні, а також з новими адресами комісій з Донецької та Луганської областей, можна, звернувшись за номерами телефону "гарячу лінію" МОЗ: 0 800 60 20 19.
09

09 Не витрачати час на альтернативну медицину та недоказові методи лікування

❌ Сода, трави, гриби, перекис, АСД, керосин, яди, п'явки, гомеопатія, настоянки все це не лікує рак.