Законодавством України передбачено два порядки оскарження рішення МСЕК: досудовий та судовий.
1. У разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської МСЕК хворий, або особа з інвалідністю має право подати протягом місяця після одержання висновку МСЕК письмову заяву до обласної, Київської центральної міської МСЕК або до МСЕК, в якій він проходив огляд, чи до відповідного департаменту охорони здоров’я. Комісія протягом місяця проводить повторний огляд заявника і приймає відповідне рішення. Рішення обласної, центральної міської МСЕК може бути оскаржене до Міністерства охорони здоров’я України.
Міністерство охорони здоров’я України за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає Центральній МСЕК Міністерства охорони здоров’я України повторно розглянути з урахуванням усіх наявних обставин питання.
2. Відповідно до статті 6 Закону України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” громадянин має право у судовому порядку оскаржувати рішення органів медико-соціальної експертизи про визнання чи невизнання його особою з інвалідністю. Відповідачем у даній справі буде відповідна МСЕК.
Для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення.
Перш ніж зважитися на судовий порядок оскарження (це коли уже відмовили, наприклад, міський та обласний МСЕК, і Центральний також), зважте, чи є реальний шанс отримати інвалідність. Можливо, вам варто переглянути критерії, за якими призначають кожну групу. Ви можете знайти цю інформацію за посиланням.