Підтримка пацієнтів під час війни

Зараз онкопацієнти як ніколи потребують підтримки, тому ми, благодійний фонд Inspiration Family, продовжуємо працювати у посиленому режимі та допомагати дорослим онкопацієнтам у цих непростих умовах.
Оперативна інформація

Ми створили новий канал комунікації для надання оперативної інформації, яку отримуємо від лікарів та онкоцентрів в Україні, а також від закордонних клінік – телеграм канал БФ Inspiration Family support.

Додавайтесь, там є змога ставити питання, отримувати відповіді та ділитись власним досвідом.

перейти до телеграм каналу
01

Допомога від нашого фонду

Види допомоги, які ми надаємо під час війни.

Консультація щодо лікування в Україні

Якщо вам потрібно отримати консультацію щодо лікування в Україні, а саме:

▪ Отримання безоплатних послуг, якими забезпечує онкопацієнтів держава та що робити, якщо у цій послузі відмовляють.
▪ Як перевірити чи закуповуються централізовано державою призначені вам препарати.
▪ Як перевірити наявність безоплатних ліків у лікарнях.
▪ Як отримати паліативну допомогу.

Просимо натиснути кнопку "Подати заявку" та заповнити анкету.

Наступні кроки
Після заповнення гугл-форми з вами зв'яжуться впродовж доби. Уважно заповнюйте ваші контакти, щоб ми могли з вами зв'язатись.

Продовження лікування за кордоном

Тільки якщо ви не можете отримати певні види лікування у нашій країні, розгляньте питання виїзду в одну з Європейських країн, де, підтримуючи Україну та українців, забезпечують безплатне лікування онкопацієнтів.

Наразі Міністерство охорони здоров'я України у рамках співпраці з Європейською комісією продовжують координувати направлення та транспортування громадян України, які постраждали від військової агресії росії, для подальшого їх лікування за кордон.
👉 Ознайомитись з алгоритмом медичної евакуації за кордон можна за посиланням.

Ми співпрацюємо з МОЗ по даному напрямку і ви можете подати запит на медичну евакуацію через наш фонд. Ваші дані будуть передані на розгляд експертів МОЗ, ми відповімо на всі питання та будемо інформувати вас щодо статусу розгляду заявки.

Умови надання
Перед тим, як заповнити анкету вам необхідно:

1️⃣ Ознайомитись з критеріями направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану.

2️⃣ Отримати у вашого онколога форму первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».
Зверніть увагу! Без цього документа МОЗ не розглядає заявки. Виписка має бути видана у друкованому вигляді у форматі PDF не пізніше, ніж 1 місяць тому і містити наступну інформацію:
▪ Діагноз згідно гістології.
▪ Детальний анамнез, тобто інформація про пройдене лікування та його результати з датами.
▪ Пройдені діагностичні дослідження з датами проходження та їх результати.
▪ Чіткі рекомендації по подальшому лікуванню.
▪ Зазначений функціональний стан пацієнта за шкалою ECOG та індекс Карнавського.
👉 З інструкцією щодо заповнення форми № 027/о ознайомтесь тут.

3️⃣ Заповнити анкету, натиснувши кнопку "Подати заявку", та додати до неї форму № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого».
Наступні кроки
Що відбувається після того, як ви заповнили анкету:

▪ Після заповнення анкети нашого фонду на медичну евакуацію з вами зв'яжеться представник нашого фонду – координатор з медичної евакуації, та протягом 1-2 днів ваші дані будуть передані у МОЗ.
▪ Строк розгляду заявки медичними експертами МОЗ – 1-2 тижні.
▪ Інформацію про статус вашого запиту на медичну евакуацію, тобто погоджено вас чи ні, повідомляє тільки представник МОЗ у телефонному режимі.
▪ Якщо пацієнта погоджено, МОЗ перекладуть документи та почнуть пошук лікарні за кордоном, це може зайняти близько місяця.
▪ Евакуація відбувається з м. Львів. До Львова пацієнту необхідно доїхати самостійно. Дорога зі Львова до країни лікування для пацієнта та особи, що супроводжує пацієнта безоплатна.

Будьте готові до того, що ваше лікування можуть не продовжити одразу. В інших країнах потрібен час на оформлення медичних документів і за потреби – додаткові обстеження.

👉 Все, що треба знати про медичну евакуацію ви знайдете у статті за посиланням.
Чи потібно за щось платити?
Якщо пацієнта погоджують, то дорога від Львова до країни лікування, а також проживання та лікування будуть безплатними.
За власний кошт потрібно буде добратись лише до Львова.
Чи можуть не погодити на медичну евакуацію?
Так, можуть. МОЗ розглядає документи пацієнта і якщо він не відповідає критеріям, то його не погоджують. Як правило, це стосується функціонального стану пацієнта. Також МОЗ може не знайти клініку у ЄС, яка готова прийняти пацієнта на лікування. Тоді МОЗ рекомендує шукати варіанти виїзду за кордон самостійно.
Чи можна брати з собою супровідну особу?
Так, пацієнт може брати з собою супровідну особу. Вона буде проживати разом з пацієнтом та також буде отримувати соціальну допомогу.
Які критерії дозволу на виїзд чоловіків призовного віку за кордон, як особи, що супроводжує онкопацієнта?
Особи, які мають одного зі своїх батьків чи батьків дружини з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи й супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини, або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини, що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним зі своїх батьків чи батьків дружини, або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.

У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі.

Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.

Переклад медичних документів

Фонд підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family за підтримки волонтерів може допомогти вам безплатно перекласти документи для подальшого лікування за кордоном.

🇺🇦 👉 🇺🇸🇬🇧 Ми можемо перекласти для вас документи з української на англійську та німецьку мову, але це не буде переклад офіційний від агенції. Якщо ваша лікарня вимагає переклад завірений печаткою та підписом перекладача ми, на жаль, не зможемо вам такий надати.

Правил подачі документів
Надсилайте документи заздалегідь, оскільки на роботу потрібно близько 3-4 днів.
2️⃣ Надішліть нам фото ваших документів. Вони мають бути чіткі, вертикальні, зроблені при денному світлі та на білому фоні. Всі букви мають добре читатись. Ідеально, якщо ви маєте ці документи в електронному вигляді — pdf, word.
3️⃣ Для опрацювання ваших даних нам потрібні результати біопсії, імуногістохімії, виписка з операції, виписка про проходження останньої хімієтерапії та, якщо ви робили: КТ\МРТ\ПЕТ КТ, результати генетичних тестів на мутації.
4️⃣ Підпишіть кожний документ, аби ми швидко його опрацювали та зрозуміли, що це. Завантажуйте тільки основні документи, не більше 6 файлів. Якщо у вас було довге лікування, попросіть лікаря підготувати консультативний висновок, де все буде описано.
Наступні кроки
Після заповнення форми, впродовж доби з вами зв'яжеться координаторка фонду Inspiration Family та повідомить коли приблизно буде готовий переклад та дасть відповіді на ваші питання, якщо вони будуть.

Переклади ми надішлемо на вказану вами електронну пошту.
02

Допомога від інших організацій

Додаткові види допомоги, які не покриваються нашим фондом, але можуть бути надані іншими організаціями.

Не знайшли потрібного виду допомоги?

Спробуйте пошукати в розділі "Надання допомоги" .
Там ми зібрали види допомоги, яку наш фонд надає на постійній основі.

Перейти до розділу