Як “чуйка” та думка другого лікаря допомогли діагностувати рак на першій стадіїї

Я навіть представляти не хочу наслідків, якби я проігнорувала.

Привіт! Мене звуть Олена і нічим серйозним у своєму житті ніколи не хворіла, та й у лікарнях (крім пологового будинку) не лікувалася. Але за своїм здоров’ям я завжди стежила, гінеколога відвідувала планово раз на рік, мазки, аналізи, УЗД не лише малого тазу, а й грудей, завжди все добре. У квітні 2021 року приймаючи вечірній душ я виявила невелике ущільнення в глибині лівої молочної залози, дуже маленьке, трохи більше за сірникову голівку. Спочатку подумала що здалося, перевірила ще раз за допомогою самомасажу як вчать мамологи, але ні, щось все-таки промацується тверденьке, але не болить. І тут я запанікувала, ясна річ полізли в голову погані думки, поплакала і заспокоївшись я вирішила звернутися до Google. Але краще б я не залазила, було написано багато суперечливої інформації, вирішила зупинитись на доказовій медичній думці. Заспокоювала себе, що ніякі фактори ризику мене не стосуються і на рак у моїй сім’ї довгожителів ніхто ніколи не хворів, і на цій думці я заснула о 4 ранку, перед цим правда записавшись на консультацію до першого вільного мамолога.

Наступного дня мамолог в одній із приватних клінік нічого страшного у мене в грудях не виявив, правда для перестраховки глянув швиденько на УЗД і теж все його влаштувало, сказав що все розсмокчеться саме і прописав травки-муравки. Але після спілкування з лікарем у мене залишилося якесь дивне відчуття, як то кажуть «чуйка». І через пару тижнів я вирішила ще раз сходити, але вже до перевіреного часом лікаря, який направив на консультацію до онколога. І вже на консультації онколог тільки глянувши сказав, що у мене рак і для підтвердження направив на біопсію, за результатами якої було поставлено більш точний діагноз. Інвазивна протокова карцинома лівої молочної залози 1 ступеня.

Тому красуні, обов’язково щорічно проходьте обстеження мамолога та завжди прислуховуєтеся до свого організму. При найменшому сумніві відразу ж записуємося на консультацію до лікаря, а краще до двох. І я навіть представляти не хочу наслідків, якби я проігнорувала.