Подія

День людей з історією раку

Щорічно у першу неділю червня люди, що зіткнулись з раком, святкують маленькі та великі перемоги
Це день людей, які щойно дізналися про свій діагноз, долають його прямо зараз чи вже побороли.

Історія цього дня

Перший National Cancer Survivors Day® був проведений 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки. Тепер у багатьох країнах світу люди, які живуть з онкологічним діагнозом, відзначають цей день у першу неділю червня. Отже, в усьому світі вже понад 30 років відзначають День людей, які живуть з історією раку.

Macmillan Cancer Support у Великобританії визначає cancer survivor як людину, що живе з раком.

National Coalition for Cancer Survivorship (NCCS) – перша організація, що дала визначення cancer survivors, як будь-якої людини з діагнозом рак, починаючи з моменту постановки діагнозу. Пізніше NCCS розширила визначення терміну ще більше, включивши сім’ю, близьких друзів, які стали дотичними до діагнозу будь-яким чином.

Чого ми хочемо

  • запровадити культуру підтримки онкопацієнтів у суспільстві;
  • допомогти людям відкритися, розказати про свій діагноз, тим самим заявити про своє існування та потреби;
  • привернути увагу держави та суспільства до проблем людей, що живуть з історією раку;
  • сформувати новий образ свідомого онкопацієнта, який відстоює своє право на життя;
  • надихнути на боротьбу тих, хто тільки почув про діагноз.
Як це було
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019

День людей з історією раку 2024

150 гостей
8 спікерів
23 волонтери

Тепло, обійми, підтримка – все це про наш День людей з історією раку-2024.

Цього року на наш традиційний пікнік завітало понад 150 гостей. Це й онкопацієнти, які лікуються від раку просто зараз, і ті, які перебувають у ремісії, а також їхні рідні та близькі, лікарі та психологи. Кожен з них має власну історію раку та непростий шлях лікування за плечима. Проте усіх їх об’єднує бажання ділитися своїм внутрішнім світлом.

Пікнік став можливим завдяки підтримці партнерів: компанії Servier Ukraine, медичній лабораторії "ДІЛА", медичній мережі "Добробут", лікарні LISOD та компанії Nutricia Medical. Дякуємо, що ви з нами!

🌿Ми вдячні керівництву Ботанічного саду імені Фоміна за надану локацію. Разом нам вдалося створити справжній острівець спокою та відпочинку в центрі міста. А доповнив атмосферу декор від фотостудії Roslynka.

Ми дякуємо учасникам пікніку, які організували для гостей майстер-класи та активності:
🧘‍♀️ Лорі Шайгородскій – за неймовірні заняття з йоги
🦄 Надії Садіровій – за вишуканий урок плетіння з бісеру
🌾 Анні – за майстер-клас з плетіння віночків
🎙️гурту Іншими очима – за щирий виступ й особливий настрій на локації.

Також ми дякуємо Святославу Галюку, який вже третій рік поспіль є ведучим нашого особливого пікніку. А почути все, що відбувалося на сцені, ми змогли завдяки партнеру – магазину музичних інструментів Музторг Україна.

Злагодженість усіх складових заходу, фото і відеоматеріали, супровід гостей і учасників стали можливими завдяки волонтерам – цьогоріч нас підтримало 23 людини. Без вашої допомоги ми б не впоралися!

І, звісно, який пікнік без смаколиків? За них ми дякуємо партнерам: цього року гості пікніку мали змогу насолодитися піцою від Mimosa Brooklyn Pizza, mochi-морозивом від кафе-кондитерської HONEY й напоями від водного партнера Моршинська. За допомогу з доставками на локацію ми дякуємо нашому логістичному партнеру – українському онлайн-сервісу виклику авто Uklon.

За фотографії на згадку про теплі зустрічі дякуємо
📸 Tanya Davydenko
📸 @oorudenko
📸 @oleksandr.hrebeniuk
📸 @angsa_photo
📸 @ph.rebenokk

День людей з історією раку 2023

185 гостей
16 спікерів
20 волонтерів

Щороку в першу неділю червня у світі відзначають День людей з історією раку. Його мета — зробити потреби онкопацієнтів та їх близьких видимими, транслювати суспільний запит на людиноцентричність та підвищити якість життя під час та після лікування. 

Цей День присвячений усім онкопацієнтам: тим, кому нещодавно поставили діагноз, тим, хто вже в процесі лікування, тим, хто в ремісії, а також тим, хто отримує паліативну допомогу. Окрім онкопацієнтів, день покликаний підтримати рідних і близьких, та відзначити внесок медичних працівників, для яких допомога пацієнтам стала справою життя. 

Усі вони — це команда проти раку, яка допомагає пройти складний шлях до одужання. 

Як пройшов День людей з історією раку 2023
185+ гостей
35+ дітей
20+ волонтерів
16+ спікерів.

Захід пройшов у форматі пікніку в Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна, завдяки підтримці університету Т.Г.Шевченка. 

На подію спеціально приїхали люди з Ужгорода, Вінниці, Житомира, Кропивницького. Дуже цінно було бачити людей з Харкова та Херсона, і мати можливість спілкуватись надати необхідну інформацію.

Провівши цей пікнік ми зрозуміли, наскільки зараз онкопацієнти потребують живого спілкування, емоційної на інформаційної підтримки. Ми поряд і тримаємо за руку.

День людей з історією раку 2022

У 2022 році День людей з історією раку відбувався в період гострої фази повномасштабного вторгнення. Тому фотомарафон відбувався під слоганом #NeedHelpToo, що дослівно з англійської означає «також потребуємо допомоги».

Мета: привернути увагу до викликів з якими зіштовхуються пацієнти під час лікування раку в період війни.

Так на Михайлівській площі в Києві проходила соціальна подія, учасником якої міг стати кожен: фотограф Андрій Кузьмін, робив портрети усім, хто хотів виразити свою підтримку онкопацієнтам.

На захід прийшли онкопацієнти, їх друзі та рідні, лікарі, представники благодійних та громадських організацій зі сфери захисту здоровʼя. До акції приєднувалися й перехожі. Найважчим у підготовці стало питання безпеки у центрі міста – для цього заздалегідь перевірили укриття та наявність бомбосховищ поруч.

День людей з історією раку — це щорічна подія, яка організовується у світі вже 35 років.

День людей з історією раку 2021

1 офіційний сайт
1 словничок
100+ історій #МояІсторіяРаку 

До третього Cancer Survivors Day ми підготували інформаційну кампанію разом зі сторітелінг агенцією Platfor.ma. Знайшли український відповідник Cancer Survivors Day і тепер це День людей з історією раку. Розробили словничок для тих хто хоче називати речі своїми іменами та правильно говорити про рак. 

Люди та їхні історії продовжують залишатися в центрі цього дня, саме тому, як і щороку, в цей день стартував всеукраїнський флешмоб за хештегами #МояІсторіяРаку та #MyCancerStoryUA. В його межах усі люди, що мали у своєму житті досвід боротьби з онкологічним захворюванням як пацієнт, родич, друг чи лікар, розповідають свої історії в соцмережах. Все для того, аби довести, що подолати рак можливо і життя після діагнозу може бути щасливим.

З нагоди свята запустили офіційний сайт, де зібрали історії людей, що пройшли шлях лікування від раку, та розповіли про свій досвід у медіа чи власних соцмережах. Бібліотека історій буде регулярно поповнюватись, аби ті, хто стикнеться з онкологічним діагнозом, змогли знайти позитивні приклади та налаштувати себе на подолання хвороби. 

Аби створити атмосферу свята, надихнути онкопацієнтів та подарувати їм позитивні емоції, розробили кілька сетів мотиваційних тимчасових татуювань разом з тату майстринею @poka luna та провели фотосесію для самих пацієнтів, їхніх сімей та лікарів.

День людей з історією раку 2020

1 онлайн-бранч
5 активностей
2000 онлайн-глядачів

7 червня ми вдруге долучились до Всесвітньої ініціативи Cancer Survivors Day, але пандемія коронавірусу внесла свої корективи у відзначенні цього дня.

Ми провели онлайн-захід у форматі ранкового шоу, щоб люди з будь-якого куточка України могли приєднатись до святкування життя. На заході провели кулінарний майстер-клас та тренінг з акторського мистецтва. Фотографиня вчила приймати себе та робити селфі. Наживо люди з історією раку з різних міст ділилися досвідом та надихали своїми історіями, психолог розповіла про секрети гармонізації свого емоційного стану. Завершив захід акустичний виступ фронтмену гурту Бахрома – Романа Бахарєва.

Онлайн-марафон #CelebrateLife в якому міг взяти участь кожен охочий та розповісти свій рецепт святкування життя, який може надихнути інших.

День людей з історією раку 2019

8 міст
100 гостей у Києві
100+ історій #MyCancerStoryUa

Вперше в Україні провели 2 червня. Це були заходи у восьми містах у форматі пікніка – Київ, Львів, Харків, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Одеса, Чернівці. 

Найбільший захід відбувся в Києві у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка. Пікнік до Дня людей з історією раку – це святкування для тих, хто вижив, натхнення для тих, кому нещодавно поставлено діагноз, емоційна підтримка для їх сімей і просвіта для суспільства.

Щоб зробити атмосферу максимально домашньою наші гості приносили власну випічку, фрукти, пригощали нових знайомих і приймали частування від інших. В цей день пацієнтам можна було сміливо знімати перуку і бути собою, бо всі ми одна сім'я. На заході був майстер-клас психолога, уроки гри на барабанах, стрільба з лука, читання поезії, виступ неймовірної бандуристки та переможниці шоу "Голос країни" Марини Круть. 

В соціальних мережах провели онлайн-марафон #MyCancerStoryUa, де ділились історіями люди, які живуть з історією раку.