Подія

Форум Онкопацієнтів

Наступний Форум у лютому 2025 року
Це головний захід, організований нашим благодійним фондом на тему раку. Подія відбувається щороку і є платформою взаємодії між пацієнтами, лікарями, громадськими організаціями та владою.

Щорічно в світі від раку помирає 10 мільйонів людей. Це більше, ніж ВІЛ/СНІД, малярія та туберкульоз разом узяті. За прогнозами експертів, до 2030 року смертність від раку зросте до 13 мільйонів. В Україні одна з найвищих захворюваностей на рак в Європі (381 на 100 000 осіб). Щоб змінити цю статистику потрібне комплексне планування заходів для боротьби з раком, які передбачають зменшення кількості випадків раку, зниження смертності через онкологію, та поліпшення якості життя онкопацієнтів на всіх етапах лікування. Коли лідери говорять і вживають заходів, ми рухаємось до країни, де рак виліковний.

Форум онкопацієнтів щороку сприяє створенню сили, яка активізує і збільшує помітність раку в порядку денному системи охорони здоров’я. Підвищуючи громадську політичну грамотність та розуміння проблематики раку, ми зменшуємо градус фатальності, розвіюємо міфи, а також змінюємо ставлення суспільства до онкологічних захворювань та пацієнтів.

Дізнайтесь більше на сайті проєкту: oncoforum.com.ua

Як це було
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019

IV Форум онкопацієнтів

38 спікерів
7 панельних дискусій
3000 гостей онлайн

Щороку 4 лютого в Україні проводять Форум онкопацієнтів. У 2022 році Inspiration Family організували вже четвертий Форум. Темами заходу стали: вплив пандемії COVID-19 на лікування раку та покращення системи надання допомоги. Разом з учасниками заходу ми обговорили Національну стратегію контролю онкологічних захворювань та підняли тему забезпечення пацієнтів коштовними ліками державним коштом.

Учасники мали змогу відвідати лекції провідних спеціалістів на тему персоналізованої медицини, інновацій в лікуванні раку та ментального здоров’я. А у завершальній частині події — послухати особисті історії пацієнтів та лікарів.

Форум відбувся у гібридному (онлайн та офлайн) форматі. Захід проведено у Київській міській державній адміністрації за участі представників пацієнтських організацій, психологів, пацієнтів, лікарів, Департаменту охорони здоровʼя, МОЗ, НСЗУ, ДП “Медичні закупівлі України” та інших ключових стейкхолдерів у сфері онкологічної допомоги.

Відкрила захід Її Королівська Високість Принцеса Діна Міред з Йорданії, Попередня Президентка UICC (Union for International Cancer Control), Покровителька Міжнародного товариства дитячої онкології, Членкиня експертної групи ВООЗ з ліквідації раку шийки матки.

Спеціальне звернення до учасників IV Форуму Онкопацієнтів підготувала журналістка й ведуча програми “ТСН” на телеканалі 1+1 — Алла Мазур, яка, попри стереотипи пов’язані з раком, розповіла про свій діагноз в одному з ефірів. Пані Алла надихає на боротьбу усіх жінку, які зіштовхнулись з онкологічним діагнозом.

III Форум онкопацієнтів

14 спікерів
2000 онлайн гостей
20 034 821 людей дізнались зі ЗМІ

Третій Форум онкопацієнтів пройшов у форматі онлайн-трансляції, до якої приєдналися понад 2 тисяч людей.

В Україні кожну годину рак діагностують 16-м людям, а сім – щогодинно помирають. Другий рік поспіль головною темою Форуму стала стратегія боротьби з раком в Україні – політика держави щодо вирішення проблем у сфері онкології та Національна стратегія контролю онкологічних захворювань до 2030 року – документ, що розробляється, аби зменшити кількість захворювань на рак, знизити смертність та поліпшити якість життя пацієнтів.

Обговорення Національної стратегії контролю онкологічних захворювань, буде продовжено, доки вона не буде втілена. Адже нині це найважливіший документ для онкоспільноти, що охоплює всі етапи боротьби з раком – від профілактики та скринінгу до реабілітації після лікування та паліативної допомоги. На Форумі обговорювали проміжні результати розробки Стратегії, до якої вперше долучилися представники пацієнтських організацій, та шляхи подальшого активного залучення онкоспільноти до її впровадження.

Не менш цікавими були лекції про вакцинацію онкопацієнтів від КОВІД-19, презентація нових пакетів медичних гарантій від Національної служби здоров'я України, нового додатку для моніторингу безоплатних ліків від ГО "Ліки Контроль", реабілітацію, психологічну підтримку, життя без болю та, звісно, позитивні історії одужання пацієнтів.

II Форум онкопацієнтів

16 спікерів
350 гостей
3 216 175 людей дізнались зі ЗМІ

На Другому форумі онкопацієнтів ми вперше зібрали лікарів, пацієнтів та представників держави: Міністерства охорони здоров'я України, Національної служби здоров'я України, Верховної Ради України, а також громадські організації та активних українців.II Форум онкопацієнтів

Головною метою Форуму було об'єднання всіх відповідальних сторін та ініціювання обговорення стану Національної стратегії контролю онкологічних захворювань в Україні станом на 2020 рік. Адже якісно розроблена та імплементована стратегія — це тисячі врятованих життів!

Міжнародним досвідом написання та впровадження стратегії контролю онкологічних захворювань поділився спікер з Хорватії — Івіца Беліна (Coalition of Associations in Healthcare).

Як завжди ми намагались дати максимум практичної інформації та поділитись надихаючими історіями пацієнтів. Розповіли як отримати безоплатне лікування, стати учасником клінічних досліджень, провели панельну дискусію у якій взяли участь онкопсихолог, лікар-онколог і пацієнт та поговорили якою має бути ідеальна комунікація між лікарем та пацієнтом. У 2020-му році Форум відвідало близько 300 гостей.

I Форум онкопацієнтів

9 спікерів
150 гостей
350 391 людей дізнались зі ЗМІ

Перший форум онкопацієнтів ми запустили у 2019-му році. На той час учасниками були тільки пацієнти та лікарі.

Ми розпочали з надання базової інформації:
– що таке рак та як він виникає,
– як побороти страх рецидиву,
– розвіяли міфи про клінічні дослідження,
– реабілітацію,
– ділились надихаючими історіями тих, хто поборов діагноз, зібрав кошти на лікування й не опустив руки.

Не менш цінною була можливість познайомитись з однодумцями, знайти нових друзів в атмосфері підтримки, де точно вас зрозуміють. Відвідали форум 150 гостей, серед яких онкопацієнти, їх близькі та лікарі різного профілю.