Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд

День людей з історією раку

Щорічно у першу неділю червня люди, що зіткнулись з раком, святкують маленькі та великі перемоги. Це день людей, які щойно дізналися про свій діагноз, долають цю хворобу прямо зараз чи вже побороли її.

Історія цього дня
Перший National Cancer Survivors Day був проведений 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки. Тепер у багатьох країнах світу люди, які живуть з онкологічним діагнозом, відзначають цей день у першу неділю червня. Отже, в усьому світі вже більше 30 років відзначають День людей, які живуть з історією раку.

Macmillan Cancer Support у Великобританії визначає cancer survivor як людину, що живе з раком.

National Coalition for Cancer Survivorship (NCCS) – перша організація, що дала визначення cancer survivors, як будь-якої людини з діагнозом рак, починаючи з моменту постановки діагнозу. Пізніше NCCS розширила визначення терміну ще більше, включивши сім'ю, близьких друзів, які стали дотичними до діагнозу будь-яким чином.
визнати існування cancer survivors;

допомогти людям відкритися, розказати про свою хворобу, тим самим заявити про своє існування та потреби;

запровадити культуру підтримки онкопацієнтів у суспільстві;

привернути увагу держави та суспільства до проблем людей, що живуть з історією раку;

сформувати новий образ свідомого онкопацієнта, який відстоює своє право на життя;

надихнути на боротьбу тих, хто тільки почув про діагноз.
Чого ми хочемо
2021
2020
2019
До третього Cancer Survivors Day ми підготували інформаційну кампанію разом зі сторітелінг агенцією Platfor.ma. Знайшли український відповідник Cancer Survivors Day і тепер це День людей з історією раку. Розробили словничок для тих хто хоче називати речі своїми іменами та правильно говорити про рак. За ініціативи Громадської спілки "ОНКО УКРАЇНИ", у склад якої входить благодійний фонд Inspiration Family, звернулись до Президента щодо запровадження офіційного Дня людей з історію раку за який проголосувало 278 депутатів. А значить, що зовсім скоро Україна офіційно приєднається до світової спільноти, яка відзначає цей день вже 34 роки.

Люди та їхні історії продовжують залишатися в центрі цього дня, саме тому, як і щороку, в цей день стартував всеукраїнський флешмоб за хештегами #МояІсторіяРаку та #MyCancerStoryUA. В його межах усі люди, що мали у своєму житті досвід боротьби з онкологічним захворюванням в якості пацієнта, родича, друга чи лікаря, розповідають свої історії в соцмережах. Все для того, аби довести, що подолати рак можливо і життя після діагнозу може бути щасливим.
З нагоди свята запустили офіційний сайт, де зібрали історії людей, що пройшли шлях лікування від раку, та розповіли про свій досвід у медіа чи власних соцмережах. Бібліотека історій буде регулярно поповнюватись, аби ті, хто стикнеться з онкологічним діагнозом, змогли знайти позитивні приклади та налаштувати себе на подолання хвороби.

Аби створити атмосферу свята, надихнути онкопацієнтів та подарувати їм позитивні емоції, розробили кілька сетів мотиваційних тимчасових татуювань разом з тату майстринею @poka luna та провели фотосесію для самих пацієнтів, їхніх сімей та лікарів.
Дізнайтесь більше на
cancersurvivorsday.org.ua
7 червня ми вдруге долучились до Всесвітньої ініціативи Cancer Survivors Day, але пандемія коронавірусу внесла свої корективи у відзначенні цього дня. Ми провели онлайн-захід у форматі ранкового шоу, щоб люди з будь-якого куточку України могли приєднатись до святкування життя. На заході провели кулінарний майстер-клас та тренінг з акторського мистецтва. Фотографиня вчила приймати себе та робити селфі. Наживо cancer survivors з різних міст ділилися досвідом та надихали своїми історіями, психолог розповіла про секрети гармонізації свого емоційного стану. Завершив захід акустичний виступ фронтмену групи Бахрома - Романа Бахарєва.

Онлайн-марафон #CelebrateLife в якому міг взяти участь кожен охочий та розповісти свій рецепт святкування життя, який може надихнути інших.
Вперше в Україні провели 2 червня. Це були заходи у восьми містах у форматі пікніка – Київ, Львів, Харків, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Одеса, Чернівці.

Найбільший захід відбувся в Києві у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка. Пікнік Cancer Survivors Day – це святкування для тих, хто вижив, натхнення для тих, кому нещодавно поставлено діагноз, емоційна підтримка для їх сімей і просвіта для суспільства. Щоб зробити атмосферу максимально домашньою наші гості приносили власну випічку, фрукти, пригощали нових знайомих і приймали частування від інших. В цей день пацієнтам можна було сміливо знімати перуку і бути собою, бо всі ми одна сім'я. На заході був майстер-клас психолога, уроки гри на барабанах, стрільба з лука, читання поезії, виступ неймовірної бандуристки та переможниці шоу "Голос країни" Марини Круть.

В соціальних мережах провели онлайн-марафон #MyCancerStoryUa, де ділились історіями люди, які живуть з раком.
Інші проєкти