Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримати фонд
Підтримуємо дорослих онкопацієнтів
Щоб кожна людина, яка дізналася про діагноз рак, знала, як його подолати. Підтримуємо інформаційно та емоційно – щоб пацієнти мали чіткий алгоритм для боротьби й розуміли: вони не одні на цьому шляху.
Читати
Важлива інформація
для пацієнтів під час війни!
Чим ми допомагаємо
Даємо алгоритм дії
Куди йти за діагностикою, де перевірити наявність препаратів чи знайти клінічні дослідження, як почати лікування та яку лікарню обрати. Робимо це, щоб пацієнт розпочав боротьбу вчасно й спираючись на доказову медицину.
Підтримуємо емоційно
У нашій FB-групі лікарі, психологи, пацієнти діляться своїм досвідом.
Для людей, які проходять лікування раку, влаштовуємо фотосесії та вечірки, щоб допомогти прийняти себе та підтримати.
Допомагаємо адаптуватися
Відповідаємо на питання від "що можна їсти під час "хімії" до "де знайти психолога". Якщо ж ви пройшли лікування – то повернутися до звичного життя. Не закриватися з проблемами, знайти друзів серед cancer survivors та тримати хворобу на контролі.
Консультуємо близьких
Часто хворий не має ні моральних, ні фізичних сил самостійно впоратись з лікуванням. Йому допомагають близькі люди – а ми їм: і з алгоритмом дій, і з психологічною підтримкою. Бо "правильно" спілкуватися з онкопацієнтом важливо для його одужання.
Що робити, якщо ви почули діагноз рак
Онкологічних захворювань близько 200 різновидів. Усі вони мають свої особливості – і діагностики, і лікування. Однак план дій на початку діагнозу універсальний, тож тут даємо загальні рекомендації, аби ви мали чітке розуміння, "куди й до кого бігти".
1. Діагностика
Від правильності й точності постановки діагнозу на самому початку залежить стратегія і протоколи лікування, його ефективність і результат.

Щоб пройти обстеження, звертайтеся у спеціалізовані лікарні та онкоцентри, до фахівців саме по вашу діагнозу, для яких онкологія – єдина спеціалізація.


Щоб точно визначити вид онкозахворювання, роблять біопсію або трепанбіопсію (тобто беруть шматочок пухлини), а потім відправляють у лабораторію на гістологічне або імуногістохімічне дослідження. Щоб зрозуміти, наскільки рак поширився в організмі, роблять ПЕТ-КТ, КТ або МРТ.


Усі результати ви маєте отримати у вигляді опису, а також дисків чи знімків. Скляні або парафінові блоки теж можна забрати, щоб перевірити діагноз в іншій лабораторії. "Друга думка" – консультація фахівця з іншої лікарні надзвичайно важлива. Це або підтвердить діагноз і схему лікування, або покаже інші варіанти та перспективи.


Інші специфічні дослідження при певних діагнозах призначаються лікарем.
2. Клінічні дослідження (КД)
Клінічні дослідження проводять, щоб отримати інноваційні ліки. Адже рішення щодо можливості медичного застосування лікарського засобу може прийматися лише після його систематичного вивчення та на підставі даних доведеної ефективності та безпечності.


Участь в КД – це можливість отримати сучасне лікування інноваційними препаратами абсолютно безоплатно. Перед початком лікування запитайте у свого онколога, чи знає він про наявні КД по вашому діагнозу, а також промоніторте їх самостійно. Існують суворі критерії відбору, тож вам потрібно вивчити доступні дослідження до початку лікування.


Тут перелік клінічних досліджень, які проводяться:



Якщо розібратися самостійно важко, можна звернутися у групу Inspiration Family. Все про рак – там можна знайти людей, які пройшли та проходять лікування у КД, та отримати їх відгуки.


Детальніше про клінічні дослідження читайте на сайті МОЗ України.
3. Лікування
Рак – це складне системне захворювання. Стратегію лікування визначає лікар, однак зазвичай це комплексний підхід, що поєднує хірургію, радіо та хіміотерапію (іноді гормонотерапію).


Оберіть спеціалізовану онкологічну клініку

У державних лікарнях є можливість отримати лікування препаратами, закупленими коштом держави та пройти безплатні обстеження, які гарантовані НСЗУ.

У приватних клініках всі послуги платні, однак можна отримати колегіальну думку щодо лікування й діагностики, зібравши міждисциплінарний консиліум лікарів. Звісно, умови комфорніші.

Пам'ятайте про можливість отримання "другої думки". Ви маєте право звернутись до декількох спеціалістів у різних лікарнях і отримати протокол лікування. На практиці нерідко буває, що у державних лікарнях неохоче віддають протокол "на руки", однак це ваше законне право – пересвідчитися, що протоколи співпадають, та скористатися можливістю отримати лікування безоплатними препаратами у державній лікарні.


Безоплатні препарати.

Щороку держава виділяє кошти на закупівлю ліків. На жаль, пацієнти не завжди знають, які із сотень безоплатних медичних засобів доступні на балансі їх лікарні, бо медперсонал про це не розповідає.

Інформацію про найменування, кількість, розподіл та залишки в онкоцентрах можна дізнатися:

Якщо ви впевнились, що у медичному закладі, де ви лікуєтесь, наявні безоплатні ліки, але вам відмовили їх видати, ви можете написати заяву на отримання ліків, а також скаргу на незаконні дії головного лікаря.


    Зверніться до онкопсихолога або психіатра.

    Діагноз і процес лікування раку – великий стрес і психологічне навантаження для будь-якої людини і її сім'ї. Воно може може негативно позначитися на лікуванні, тож терапія буде не зайвою.

    Рекомендуємо звернутись до Української психоонкологічної асоціації – УПОА, де зібрані спеціалісти з психологічної допомоги онкопацієнтам.


    Коли потрібно лікування за кордоном.

    Об'єктивно кажучи, в Україні є хороші лікарі, клініки й технічна база, які можуть забезпечити адекватне сучасне лікування за більшістю онкодіагнозів. За кордон варто їхати:

    • якщо необхідна пересадка кісткового мозку від нерідного донора;

    • якщо потрібна рідкісна операція або ж інноваційне лікування, якого немає в Україні (наприклад, терапія CAR-T);

    • у вас достатньо фінансових можливостей, щоб покрити лікування, й психологічно ви будете впевненіші у його якості.
      4. Інвалідність
      Інвалідність – це тимчасова, повна або часткова втрата працездатності. Що повністю відповідає стану онкопацієнтів під час та після лікування.


      Вона забезпечує:

      • соціальну допомогу (пенсію),

      • безоплатний проїзд в міському транспорті,

      • знижку 50% на проїзд у міжміському транспорті,

      • знижки на ліки, протези, пільгове отримання путівок, інші пільги та можливості.

      Повний перелік пільг для людей з інвалідністю: https://bit.ly/2tQsyFm


      Коротка інструкція з оформлення інвалідності:

      • При виписці зі стаціонарного лікування пацієнт просить у лікаря у виписному епікризі відзначити «рекомендовано огляд МСЕК».

      • З випискою (і її копією) звернутися до дільничного онколога або терапевта. Онколог (терапевт) надає «листок на МСЕК», з яким вам необхідно пройти всіх лікарів, зазначених в переліку.

      • Кожен з них робить запис у формі 088 / в та аналогічний запис в поліклінічній карті.

      • Після огляду всіх лікарів необхідно знову звернутися до дільничного онколога (терапевта), який направляє на МСЕК.


      Для огляду МСЕК необхідні наступні документи:

      1. Заповнена форма №088 / о;

      2. Паспорт + ксерокопія;

      3. Характеристика з місця роботи (при наявності робочого стажу);

      4. Ксерокопія трудової книжки, завірена печатками на кожному аркуші та підписами (при наявності стажу роботи);

      5. Виписка зі стаціонару і його копія;

      6. Лікарняний лист;

      7. Довідка про інвалідність (при повторному проходженні МСЕК);

      8. Амбулаторна карта з поліклініки;

      9. Заява хворого (заповнюється безпосередньо при прийманні документів).

      Пацієнт з'являється на огляд у день, призначений для огляду МСЕК.


      Після встановлення групи видаються такі документи:

      1. Довідка про інвалідність;

      2. ІПР — бланк індивідуальної реабілітації пацієнта;

      3. Лікарняний лист з печаткою комісії.


      Якщо у вас є трудовий стаж, після огляду МСЕК всі необхідні документи для нарахування пенсії направляються в Управління пенсійного фонду за місцем реєстрації особи (прописки). Якщо ж стажу немає – в Управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.


      Більше інформації в мобільному додатку Пенсійного фонду для ios, для android. Загалом інвалідність дають тимчасово, на 1-2 роки, потім комісію потрібно проходити повторно. У деяких випадках її дають пожиттєво.
      Онлайн-група підтримки
      Inspiration family. Все про рак – Facebook-група, де пацієнти, які пройшли та проходять лікування, діляться своїм досвідом і підтримують один одного. Звісно, їх близькі теж можуть долучитися, що дізнатися потрібну інформацію. У групі є лікарі та психологи, тому ви можете отримати кваліфіковані рекомендації.
      обмінюватися досвідом проходження лікування та знайти нових друзів,

      дізнатись, як зібрати кошти на лікування чи отримати безоплатні ліки та послуги,

      запитувати будь-що стосовно хвороби й отримати якісну інформацію від медичних експертів,

      читати позитивні історії про людей, які вийшли в ремісію і живуть новим життям,

      першими дізнаватися про всі події Inspiration Family.
      Тут можна:
      Корисні матеріали